Dr. art. Svetislav Cvetković, dekan Akademije likovnih umjetnosti predstavio svoju samostalnu izložbu crteža pod nazivom “Proljeće u mrtvoj šumi”.

Sinoć se u Franjevačkom muzeju i galeriji Gorica livanjskoj publici predstavio samostalnom
izložbom crteža pod nazivom Proljeće u mrtvoj šumi naš bivši učenik Svetislav Cvetković.
Prva je ovo autorova izložba u rodnom gradu.

Crteži prikazuju metafizičke prostore autora, svijeta i pojava, a sam naziv izložbe na neki
način označava jedan život. Dok jedni venu i umiru, drugi se rađaju.

Svetislav Cvetković rođen je 1980. u Livnu. Pohađao je Osnovnu školu „ Fra Lovro Karaula“
u Livnu, a zanimanje ekonomist stekao u Srednjoj ekonomskoj školi Livno.

Diplomirao je slikarstvo na Akademiji likovnih umjetnosti u Širokom Brijegu gdje je i magistrirao na
poslijediplomskom studiju. Uspješno je obranio doktorsku disertaciju pod naslovom Egzistencijalizam u europskom slikarstvu XX. stoljeća. Član je Udruženja likovnih umjetnika Bosne i Hercegovine ULUBiH. Dobitnik je i mnogih stručnih nagrada na području umjetnosti. Trenutno se nalazi na poziciji dekana Akademije likovnih umjetnosti Sveučilišta u Mostaru.

I pored kiše koja je neumoljivo padala,u ugodnoj atmosferi,otvorenju izložbe nazočilo je
mnoštvo sugrađana i gostiju.

Naravno, tu su bile i kolegice i kolege iz nezaboravnog 4b odjela,koji se polako spremaju za
proslavu nove obljetnice mature.

Djelić atmosfere prenosimo s nekoliko fotografija, a našem Sveti želimo puno uspjeha u daljnjem radu.

Izložba ostaje otvorena do 15. siječnja 2024. godine.