Uspon na Kamešnicu

Lijepo svibanjsko vrijeme probudilo je brojne aktivnosti u našoj školi, ali i izvan nje.
U dva navrata naši su učenici u pratnji profesora Muharema Baljaka planinarili na Kamešnicu.
U izletima su sudjelovali učenici Ivan Tomić, Patrik Milanović, Hrvoje Kelava, Petar Mihaljević i David Jozić, a prvi put sudjelovao je i Leon Čondrić.
Na prvom, jednodnevnom izletu stigli su do Konja, najvišeg vrha Kamešnice. Drugi put produžili su planinarenje i na dvodnevnom izletu posvetili su se promatranju prirode ove planinske ljepotice.
Stigli su do planinarske kućice koja je na 1400 metara nadmorske visine.
Posjetili su obližnji planinski izvor, išli do Gole kose i sutradan promatrali izlazak sunca.
Bio je ovo doista jedinstven doživljaj, odmak od učionica i prilika za boravak u lijepoj prirodi koja nas okružuje, a čega često nismo svjesni.